Edukacja ekologiczna

ZTU.0300.1.2022.AK
Dnia 9 czerwca 2022 roku we współpracy z Fundacją Inicjatyw Menadżerskich na terenie ZZOK w Bełżycach Sp. z o. o. odbyło się pierwsze spotkanie z zakresu współpracy w obszarze szeroko pojętej edukacji ekologicznej nauczycieli. Spotkanie miało charakter szkoleniowy i w związku z dużym zainteresowaniem zostało podzielone na dwie tury.
Łącznie w szkoleniu wzięło udział 37 nauczycieli z Gmin:
❤️Bychawa,
?Jabłonna,
?Jastków,
?Konopnica,
?Łaziska,
?Poniatowa,
?Wojciechów,
?Wysokie.

♻️ Szkolenie rozpoczęło się przemówieniem Prezesa Zarządu ZZOK w Bełżycach Sp. z o. o. Pana Grzegorza Szaconia, który po krótce przedstawił historię Zakładu, działanie instalacji mechaniczno-biologicznego procesu przetwarzania odpadów w Spółce, oraz rozwiał wszelkie wątpliwości związane z rosnącymi cenami odpadów.

♻️ Kolejnym punktem było oprowadzenie nauczycieli po terenie Zakładu gdzie Pan Prezes mógł zobrazować fizycznie działanie linii technologicznej przetwarzania odpadów, oraz pokazać drogę odpadu od wjechania na plac poprzez wysegregowanie, przetworzenie na linii mechanicznej, lub dojrzewanie w kompostowni, po wyjechanie przetworzonego odpadu z terenu ZZOK w Bełżycach Sp. z o. o. podkreślając, że na terenie Zakładu odpady nie są składowane a jedynie magazynowane w celu przygotowania ich do dalszego transportu.
♻️ Następnie Prezes Fundacji Inicjatyw Menadżerskich Pan Paweł Prokop, oraz Koordynator projektów edukacyjnych Pani Grażyna Joachimowicz poprowadzili niezwykle ciekawą część warsztatową podczas której nauczyciele wymieniali się pomysłami jak zarazić dzieci i młodzież myśleniem proekologicznym. Taka forma szkolenia spotkała się z ogromną aprobatą, a na informację o kolejnym terminie szkolenia nauczyciele zareagowali z wielkim entuzjazmem.
♻️ Dodatkowo w trakcie drugiej tury szkolenia do grupy dołączyli Radni z Rady Miasta Józefów nad Wisłą wraz z Zastępcą Burmistrza Panem Adamem Redzią.
♻️ Wierzymy, że tylko podsyciliśmy zapał nauczycieli związany z edukacją ekologiczną i na następne spotkanie szkoleniowe dołączą do nas nauczyciele z pozostałych Gmin Członkowskich CZG PROEKOB.
♻️ Wiemy, że każdy, nawet mały krok w kierunku poprawy świadomości ekologicznej w przyszłości może zaowocować tylko polepszeniem kondycji naszej planety.